Mieszkanie bez wkładu własnego – rusza pierwszy bank

Mieszkanie bez wkładu własnego, czyli program, który umożliwi wzięcie kredytu hipotecznego bez wkładu własnego. Program ruszył teoretycznie w ostatnich dniach maja 2022 roku. W praktyce jeszcze żaden bank nie wprowadził tej oferty. Od 14 lipca 2022 będzie to możliwe w jednym z banków.
Program skierowany jest do osób, które nie dysponują wkładem własnym. Spłatę części kredytu stanowiącą brakujący wkład własny gwarantuje Bank Gospodarstwa Krajowego.
Zakres gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego oferowanej w ramach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego” to nie mniej niż 10 proc. i nie więcej niż 20 proc. wydatków, na pokrycie których udzielany jest kredyt hipoteczny. Maksymalnie 100 tys. Jednorazowa prowizja za objęcie gwarancją wynosi 1 proc. kwoty gwarancji i jest pobierana przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Gwarancja udzielana jest dla kredytów hipotecznych związanych z finansowaniem nabycia prawa własności lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz ich budowy czy wykończenia, a także nieruchomości gruntowej lub jej części.

Minimalny okres spłaty kredytu to 15 lat, waluta kredytu to PLN.

Program będzie działał do 31 grudnia 2030 r.

Zapraszamy do kontaktu z ekspertem Eska Finanse, który odpowie na wszelkie pytania oraz przeprowadzi przez cały proces. Na kontakt czekają Krystyna Gzyl tel. 668 447 500 i Sylwia Poczykowska tel. 668 447 600.