W czym możemy pomóc?

Szukasz kredytu hipotecznego, gotówkowego czy dla firmy? Marzysz o własnym „M”albo chcesz wybudować dom lub kupić gotowy, ale nie masz wystarczających oszczędności? A może potrzebujesz gotówki na dowolny cel? W Twojej głowie rodzi się pewnie mnóstwo pytań – jaki bank wybrać, z której oferty skorzystać, jak się przygotować, na co zwrócić uwagę. Często też sam proces starania się o kredyt może trwać wiele tygodni, a procedury bankowe mogą „spędzać sen z powiek”. I tu z pomocą przychodzimy my, Krysia i Sylwia, specjalistki ds. finansów, zajmujące się na co dzień sprawami kredytowymi, pomagając sprawnie przejść przez cały proces kredytowy, uzyskując najlepsze finansowanie odpowiadające Twoim potrzebom.

A jak przebiega nasza współpraca?

Przede wszystkim naszą rolą jest pomóc Tobie w doborze najkorzystniejszego rozwiązania finansowego, wiedząc, iż decyzje choćby o zakupie nieruchomości czy budowie domu podejmuje się nieczęsto, a ich konsekwencje odczuwa się przez wiele lat. Od czego zacząć?

1. Pierwsza rozmowa, w czasie której po zbadaniu Twojej sytuacji finansowej i ustaleniu zdolności kredytowej, jak również po analizie Twoich indywidualnych potrzeb, przejdziemy do wyboru najkorzystniejszych dla Ciebie ofert kredytu. Porównamy oferty kilku banków, szczegółowo omawiając parametry takie jak prowizja, marża, obowiązkowe ubezpieczenia, warunki dodatkowe, wysokość raty, opłata za wcześniejszą spłatę, całkowity koszt kredytu itp. A zatem w sposób obiektywny pomożemy Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie pasujące do Twoich wymagań i możliwości finansowych.

2. Złożenie wniosków kredytowych następuje w naszym biurze położonym w Olsztynie przy ul. Kołobrzeskiej 1 lok. 1 po wyborze odpowiedniego produktu kredytowego. Przed złożeniem wniosku  kredytowego otrzymasz od nas dokładną listę dokumentów, wraz z niezbędnymi formularzami bankowymi, np. drukiem zaświadczenia o dochodach do wypełnienia przez pracodawcę. Możesz też liczyć na naszą pomoc w skompletowaniu dokumentów, np. jeśli nabywasz mieszkanie z rynku pierwotnego, wystarczy, że przekażesz nam kontakt do biura sprzedaży dewelopera, a my zorganizujemy dokumenty dotyczące nieruchomości. Po skompletowaniu wszystkich wymaganych dokumentów kolejnym krokiem będzie złożenie wniosków, do jednego lub kilku banków w zależności od Twojej sytuacji i potrzeb lub zapewnienia bezpieczeństwa transakcji. Dodatkowo pomożemy Ci prawidłowo wypełnić wnioski.

3. Decyzja kredytowa zapada po uprzednim złożeniu wniosków i ich analizie, o czym Cię niezwłocznie poinformujemy. Banki mają określony ustawowo czas na rozpatrzenie wniosku i podjęcie decyzji – w przypadku kredytu hipotecznego 21 dni, kredytu gotówkowego do około 4 dni. Decyzja kredytowa określa parametry wnioskowanego kredytu, jak i warunki, które będziesz musiał spełnić przed podpisaniem umowy lub uruchomieniem kredytu, co szczegółowo omówimy. Po uzyskaniu decyzji kredytowej również w Twoim imieniu w miarę możliwości przeprowadzimy z bankiem negocjacje parametrów cenowych.

4. Podpisanie umowy kredytowej następuje bezpośrednio w oddziale banku, gdzie wcześniej przestudiujemy zapisy samej umowy, które określają Twoje zobowiązania wobec banku, tak żebyś czuł się bezpiecznie, składając podpis pod wieloletnim zobowiązaniem finansowym. Pomożemy Ci również w umówieniu spotkania, na którym podpiszesz umowę.

5. Wypłata kredytu wieńczy cały proces ubiegania się o kredyt, o czym Cię poinformujemy, a jest poprzedzona podpisaniem umowy kredytowej w banku i spełnieniem warunków do jego uruchomienia, takimi jak np.: podpisanie aktu notarialnego, ustanowienie zabezpieczenia w postaci złożenia w sądzie wniosku o wpis hipoteki czy ubezpieczenie nieruchomości. Nie zostaniesz z tym sam, we wszystkich tych czynnościach możesz liczyć na naszą pomoc.

Nad całym procesem kredytowym będziemy czuwać, tak żebyś czuł się bezpiecznie i komfortowo. Nasza pomoc nic nie kosztuje, a dzięki niej oszczędzasz czas i masz dostęp do wielu aktualnych ofert bankowych i możliwość ich porównania w jednym miejscu. Zyskujesz też pomoc w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów. Dodatkowo możesz liczyć na nasze wsparcie i współpracę po uruchomieniu kredytu.


Porozmawiajmy!